DSC_0814

Це починається так: ти приїжджаєш в Париж, і думаєш, що це найкраще місто в світі. А потім знайомишся з Барселоною, і вже не повністю впевнена в достовірності цієї теореми :)

Барселона – столиця Каталонії, провінції на сході Іспанії, яка відрізняється своєю культурою, мовою і кухнею. Віддавна між Мадридом і Барселоною панує боротьба за звання міста номер один в Іспанії. Якщо говорити про туристичний та історичний центр країни, то Барселона далеко попереду. Різноманітних пам’яток культурного та історичного характеру в Барселоні стільки, що й двох тижнів не вистачить, щоб мигцем побувати в кожній. Тому, запланувавши подорож в це неймовірне місто, раджу скласти собі чекліст з місцями, де ви обов’язково хочете побувати. В ресурсах нету є величезна кількість інформації на цю тему, однак я поділюся з вами своїм. Все залежить від тривалості перебування в Барселоні, тому я розприділяю їх за моїм власним ступінем важливості :)

1.Рамбла – вийшовши із площі Каталонії, можна потрапити на головну вулицю Барселони, яка веде через Готичний квартал, ринок Бокерію до пам’ятника Колумбу, і, власне, моря та порту.

DSC_0654

DSC_0649

ринок Бокерія

DSC_0704

DSC_0694-2

DSC_0699

вуличками Готичного кварталу

2. Саграда де Фамілія – собор, який почав будувати Антоніо Гауді, і який до цих пір будується. Далі не буду дублювати путівники, але скажу, щоб не стояти в кілометровій черзі на вхід в собор, оплатіть білети онлайн, тоді зможете одразу входити всередину.

3. Площа Іспанії та споруда Національного музею Каталонського мистецтва, а також улюблена пам’ятка russo turisto – Чарівний фонтан. Даний пункт вартує цілої теми, тому напишу про нього пізніше).

4. Дім Міле і Дім Бальо (ла Педрера).

Архітектор, ім’я якого асоціюється з образом Барселони – Антоніо Гауді – геній арт-нуво та модерну, як називають його екскурсоводи. Два вищевказані будинки- це оселі, спроектовані Гауді для проживання місцевих аристократів. Що найцікавіше, у першому до цих пір живуть люди! Для мене це було відкриттям, бо будинки є досить таки  специфічними (в хорошому значенні), навіть космічними, на той період часу. Щоб краще зрозуміти дух цього міста, обов’язкового побувати хоча б в одному. Чому в одному, тому що квитки вас приємно не вразять, вартість від 18 до 22 євро за одного (без студентських знижок).

5. Парк Гуель – ще один витвір мистецтва Гауді, який би, як на мене, був ідеальним парком при Пряниковій хатці  з відомої казки)

DSC_0817

Центральний вхід в парк Гуель

DSC_0807

6. Барселонета – окремий район міста, де знаходиться однойменний пляж і найкращі ресторани з морською кухнею, колишні рибацькі будиночки та фунікулер на гору Монтжуїк.

7. Старий порт Барси – вже недіючий, але де можна полюбуватись красивими яхтами та відвідати акваріум, один з найкращих та найбільших в Європі. Якщо ви подорожуєте з дітьми, то це обов’язковий пункт, діти будуть в захваті!)

8. Музей Пабло Пікассо – для любителів його творчості, та й взагалі це один з найкращих музеїв Барселони за порадами Тріпадвайзера)

9. Гора Монжуїк – один з найкращих видів на Барселону, дібратись можна фунікулером з Барселонети чи із площі Іспанії.

10. Монастир Тібідабо та парк розваг.

Взагалі, подорожувати цим містом одне задоволення саме тому, що завдяки тому ж Гауді Барселона (принаймі центральна) поділена на квартали вулицями, які перетинаються під прямим кутом. Тому, щоб знайти певне місце, достатнього орієнтуватись в який бік відносно сонця (захід, схід і тд) ви йдете. Комфортне метро та туристичні автобуси тільки допоможуть потрапити в будь-яке місце.