Продовжуючи рубрику “незвідане в Україні” сьогодні розкажу про нашу поїздку до скель Довбуша, що в Івано-Франківській області, які здались мені місцем зйомки “Володаря перснів” :)

 Спершу декілька слів про місце:

Геологічна пам’ятка природи «Скелі Довбуша»: це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн років тому на дні палеогенового моря.

Кам’яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км. За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.

Вікі

DSC_0828

DSC_0857

DSC_0914

DSC_0862

DSC_0891

DSC_0801

Раніше я тут бувала ще в 12-річному віці в рамках шкільної екскурсії, і єдине, що мені запам’яталось, це те, що тут можна покататись на конях. Зараз можна також, але і крім того є багато цікавого :)

По-перше, це не просто одна-дві скелі посеред лісу, це цілий осередок кам’яних виступів чудернацької форми, в яких можна побачити людські обличчя та силуети навіть без алкоголю, і це захоплює; доволі велика площа, на які розташовані скелі, це мінімум годинна прогулянка по лісу, по всіляких пагорбах та ущелинах. Чесно кажучи, я була приємно здивована, бо тут дійсно є на що глянути: безліч маленьких пещерок, виступів, щедро розстелений мох такого нереально салатового кольору, і в цьому пору просто гори опалого листя, в якому хоч плавай :)

Це місце нагадало мені ліси Середзем’я з творів Толкієна, перед очима одразу поставав Фродо, що ось там за каменюкою ховається від Чорних вершників.

DSC_0881

DSC_0894

DSC_0918

 З корисного:

  • скелі Довбуша знаходяться в природному парку, в’їзд машиною вартуватиме 20 грн.;

  • дорога. Дорога жахлива, вірніше відсутня. Приготуйтесь до “американських гірок”;

  • на території природного парку і перед ним є декілька ресторанів чи колиб, проте я б не радила там харчуватись: хтозна, коли востаннє їм привозили свіжі продукти такою-то дорогою, тому прихопіть все необхідне з собою (тут є відведені місця для споживання їжі);

  • в лісі можна розкласти палатки та заночувати;

  • хороший спосіб провести вихідні для любителів скалолазання.

DSC_0805

 Поїздка сюди – це ще один спосіб цікаво та незвичайно провести свій вихідний день та дослідити рідну країну.

Шукайте, досліджуйте, подорожуйте!

DSC_0937

DSC_0956