DSC_0296

Всім нам знайомий такий період в часі, коли живеш в очікуванні певного моменту. Все твоє єство живе тим, іншим – майбутнім, подією, що станеться згодом. Це може бути будь-що: день закінчення університету, школи, день одруження, перший день на новій роботі чи перший день після звільнення. Важливо тільки те, що буде опісля.  На червень у нас була спланована подорож, мандрівка за дві тисячі кілометрів, і всі мої мрії та думки були десь на спалених сонцем полях Іспанії.

Підготування в нас почались ще з листопада, коли ми вибирали місце подорожі. Спочатку це мала бути Норвегія, але, підрахувавши бюджет та вартість проживання у країні, стало зрозуміло, що НЕ ЗАРАЗ. Щоб комфортно себе почувати в Норвегії, не рахуючи кожні сто доларів, відвідуючи всі фьорди, визначні пам’ятки та не обмежуючи себе в харчуванні, потрібен був бюджет вдвічі більший, ніж передбачався нами. Тому ми вирішили, що Норвегія відкладається на певний час.

В Барселоні я вже була, і думка про Іспанію якось інстинктивно виникнула в мене. На booking.com ми переглянули вартість проживання в Мадриді й Барселоні, на ryanair.com – квитки на літак, і протягом вечору все було вирішено.

Отже, Іспанія! Відвідавши Барселону та декілька курортних містечок, я не скажу, що була закохана у цю країну. Минула поїздка – гучна подорож з молоддю, коли ми за 18 днів об’їхали Італію, Іспанію, Францію, Марокко, де більше часу присвячувалося гулянням та різним витівкам, ніж дослідженню самобутності кожної країни. Про Іспанію я знала хіба що про кориду, фламенко, смачне молоде вино та паеллю. Я 4 рази їздила в Барселону електричкою з сусіднього містечка, але грунтовно не побачила всіх її принад. Так, архітектура Гауді в місті і мене полонила, а ритм життя Барселони зачарував, але я не відчула це місто наповну. Тому й так хотілося туди ще раз. Про Мадрид я ж не знала взагалі нічогісінького, але це – столиця держави, тому ми не довго думали, яке друге місто обрати.

Отже, першим пунктом було забронювати квитки на літак. Найважливіше – обрати правильний період у часі, коли вартість квитка стає оптимальною. Зрозуміло, що чим ближче до дати перельоту, тим ціна вища. З власного досвіду скажу, що десь за 2 місяці перед відльотом – це найкращий час, щоб забронювати квитки. Це не так далеко, що ви ще точно не знали, куди і як їхатимете, і вартість квитка ще не зростає відповідно до наближення дати відльоту. Лінії ryanair.com – найкомфортніші з бюджетних авіаліній, з мінімамальним часом затримки, мінімальною кількістю загубленого вантажу та приємним персоналом. Єдине, що може зіпсувати ваш переліт: детально ознайомтесь з прваилами перевезення багажу, з ваговими та іншими обмеженнями. Бо ми цим знехтували, і переплачували за перевищення ваги, а складний ножик прийшлося віддати митникам :( . Стосовно особливостей броні на booking.com  : завжди використовуйте анонімну сторінку на  Chrome, перед тим як дивитись готелі, гляньте на карті (на сайті) їх розташування, також важливим є наявність власної ванної кімнати, кондиціонеру, прибирання в номері. А взагалі, в Іспанії є таке чудове явище як hostal. Це не звичайний хостел, де ви ночуєте в кімнаті з 6 сусідами. Це – гостьовий будинок, багатокімнатна квартира, яку господарі переробили під такий собі готельчик. Їх безчисленна кількість в центрі Мадриду та Барселони, на будь-який смак та гаманець. Переваги: хостали на третину, а подекуди й більш  дешеві, ніж готелі; сервісом, розміром кімнат та чистотою не відрізняються від тих же готелів; можлива наявність кухні, що набагато спростить вам харчування і врятує не одну стоєврову купюру). Якщо ви добре володієте анлійською, то можете передзвонити господарям, написати в скайп, на електронну пошту, і дізнатись про всі деталі особисто. Загалом, хостали – це зручний спосіб проживання в Іспанії, весь комфорт якого ми оцінили на власному досвіді.

DSC_1033

Отже, з найважливішим було покінчено, і далі потрібно було запланувати “культурну програму”. В Барселоні є море, але пасивний відпочинок на пляжі – це був не наш вибір цього року, тим паче, що там скільки цікавого.

Хотілося зробити такий розпорядок дня, щоб ми побачили максимальну кількість цікавих місць, при цьому не вмерши від втоми, ганяючи з одного кінця міста в інший. Також важливо було визначити години роботи всіляких музеїв, виставок, палаців, вартість квитків, можливість знижок. Зараз скажу, що є багато чудових місць, які хочеться відвідати, але вартість квитка в 22 євро за одного – це, панове, мародерство. В процесі ми зрозуміли, що іспанці люблять добряче нагріти лапу на туристах :)

Десь за місяць, в перервах між роботою та домашніми хлопотами, всі підготовчі дії з горем пополам я завершила. Було круто тому, що, начитавшись про кожне sightseeing place я вже могла підпрацьовувати екскурсоводом для сяких-таких туристиків. Це насправді приносить задоволення, попередньо знайомитись з країною, куди плануєш їхати, бо ти не приїжджаєш чистим аркушем, а вже знаєш, що, де і від кого очікувати. Одним словом, планування – важлива річ, не нехтуйте цим, можна не тільки насичено провести час, але й зекономити гроші на всяких ваучерах, бронях, знижках, які можна замовити в мережі, і зекономити час, дізнавшись, коли і що працює. Наприклад, в понеділок більшість музеїв та інших визначних пам’яток закриті. Зате в цей день можна погуляти по парках, вулицями міста, провести час на свіжому повітрі, адже в Мадриді є безліч в красивих парків, а в Барсі – зробити пляжний день.

В перших числах червня я отримала довгоочікувану відпустку, і на наступний же день ми з чоловіком майнули до Польщі, в Краків, де на чекав рейс на літак.