На Мілан стійко наклався стереотип столиці моди, і все: про це місто більше нікому нічого невідомо. Багато моїх знайомих не були вражені від зустрічі з Міланом: “ну звичайне собі місто, де ще не відчувається шарму провулків Італії, але вже не захоплюєшся чистотою західної Європи.” Загалом певний сенс в цьому є. Мілан – доволі специфічне місто, закохатись з першого погляду в нього важко: він з розряду тих, які треба розсмакувати, як новий десерт чи специфічний вид чаю.

І все ж таки, якщо у вас буде можливість відвідати Мілан, не прогавте її! День, два – достатньо часу, щоб познайомитись з цим містом, і, якщо не перейти з ним на “ти”, то хоча б вимальовувати власну картинку в голові, коли мова зайде про нього.

DSC_0022

Як я писала раніше, плануванням подорожі та екскурсійною програмою займалась я, тому необхідно було скласти перелік must see в Мілані, який би ми охопили б за день. В принципі, це не складно, до того ж, в цьому місті я вже була, і знала, на що звернути увагу, щоб мені і всім було цікаво :) Під час пошуку визначних місць допоміг цей сайт, де легко можна знайти важливі архітектурні пам’ятки, музеї, навіть заклади харчування, парки по кожному місту чи країні. Бонус сайту в опції питання-відповідь на все, що хвилюватиме вас при організації подорожі.

Отже, мої MUST SEE в Мілані:

  • собор Дуомо – церковний собор з білого мармуру, один з найбільших в світі і головний герой селфі для туристів :)

iyzCiEbJRpA

Станція метро – Duomo, червона лінія, це власне, саме центр міста.

Працює до 18.00, вхід безплатний, оплата за вхід у внутрішній дворик -1,55 євро, та за підняття на дах – 5,00 Євро. Важливо! Для входу в собор потрібно мати прикриті плечі та коліна, що може стати перепоною, коли ви, скажімо, відвідуєте його влітку. Собор насправді величний, як ззовні, так і всередині, якщо вам цікаво почути його історію, то при вході можна купити путівничок чи аудіогід (є і на російській). Взагалі в Мілані не важко буде дати собі раду, якщо ви не супер в англійській: багато де є російські аудіогіди та навіть меню. Ми, звісно, принципово обирали англійську)

До останніх фото з Мілану я додам кілька, зроблених раніше, влітку, тут красиве сонячне світло і більше тепла :)

DSC_0023 (5)

IMG_0775

IMG_0776

IMG_0774

IMG_0783

IMG_0814                                                                                          Цілунки з Дуомо!

 

IMG_0794

IMG_0881

 

  • галерея Вітторіо-Емануїле – знаходиться ліворуч від Дуомо, якщо стояти, дивлячись на собор. В будь-якому випадку, її ви побачите одразу завдяки такій собі Тріумфальній арці. 

DSC_0021

Всередині – багато вишуканих крамниць, ошатних кафе та просто красиво. На перехресті двох галерей – кругла плитка, на якій потрібно постояти і загадати бажання, обов’язково здійсниться :) Моє, загадане три роки тому, здійснилось ;)

DSC_1072

DSC_0043 (25)

DSC_0046

IMG_0826

IMG_0868

Історія цього віконечка вельми цікава. Колись на верхніх поверхах були жилі квартири, а не офіси та представництва, як зараз. Пізніше квартири почали скуповувати, викупили всі, крім однієї. Кажуть, що віконечко, яке світиться щовечора, це з квартири однієї італійської поважної панянки в літах, які навідріз відмовилась продавати свою оселю і доживає там останні дні.

IMG_0863

IMG_0878

IMG_0859

 

 

IMG_0848

IMG_0831

  • наступний пункт – замок Сфорца – резиденція міланських герцогів.

Можна добиратись метро – червона лінія, станція Cairoli або Cadorna, або пройтись від Дуомо однією з вулиць, що виходять з площі.

Вхід всередину – 7 євро, працює до 18.00. Є аудіогід та можна замовити екскурсію.

DSC_0051 (33)

DSC_0054 (36)

DSC_0055

DSC_0057 (39)

Прочитати про замок тут.

Позаду замку – чудовий парк, Семпіоне, який працює до двадцятої, вхід вільний, в теплу погоду рекомендую! :)

IMG_0819

Недалеко від замку -

  • церква Santa Maria delle Grazia,

    а також

  • театр La Skala, який не вразить ззовні, але чудовий всередині.

Влітку обов’язково прогуляйтесь міським садом (метро - червона лінія Palestro), поруч нього – Музей історії, один з найкращих в Мілані.

Загалом, Мілан – місто з красивою архітектурою, навіть будинки не в центральних районах витончені, вулиці – широкі та всюди багато зелені.

Якщо говорити про метро, то воно дуже комфортне в Мілані, вартість одноразового квитка – 1,5 євро, денного – 4,5 євро.

З їжі саме тут рекомендую спробувати різотто: в багатьох закладах є власні рецепти, та навіть традиційні – з грибами та пармезаном – тут дуже смачні.

І ще декілька атмосферних фото на десерт ;)

DSC_1065

DSC_1070

DSC_1071

IMG_0897

IMG_0925

 

П.С. За нагоди відвідайте центральний вокзал – дуже велична будівля, за стилем нагадує галерею Вітторіо, але в декілька разів більша.