В кінці січня ми потрапили в дивовижну пригоду. Так, я це називаю пригодою, бо це було щось чудове, наперед не заплановане і схоже на казку. Ми відвідали Лісабон, столицю Португалії, а ще побували в Кракові, Мілані, Брюсселі та в декількох португальських містечках.

Лісабон для мене був недосяжною мрією, бо авіаперельоти туди зазвичай дорогуваті, а для авто – це занадто велика відстань. За допомогою однієї з статтей на lowcostavia.com.ua я випадково натрапила на цікаву пропозицію перельотів Краків-Мілан, Мілан-Лісабон, Лісабон-Брюсель та Брюсель-Краків. Трохи поекспериментувавши з датами та днями перебування, вдалося скласти сякий-такий план поїздки. Вагань майже не було, бо коли ще знайдуться квитки на літак за таку смішну ціну (а вона таки була смішна) в такі далекі країни.

Отже, летимо!

В нас був місяць часу на підготовку. Насправді це дуже мало, оскільки починались різдвяні свята, а це посиденьки з родиною, гості, колядки та всілякі інші святкові приємнощі. Оскільки ми прихильники самостійних подорожей без допомоги гідів та турагенств, то маршрути, плани поїздки потрібно спланувати самим. Коли ти замовляєш екскурсію, то просто їздиш чи ходиш по місцях, куди відведе екскурсовод, і слухаєш або не слухаєш. В нашому випадку я сама обирала місця, які хочу побачити, як до них дістатись, що там цікавого, години роботи і тд. Пізніше, до розповіді про кожне місто я розпишу детальніше, а раптом вам стане в пригоді ;)

image-3

                                                                                            Пролітаючи Польщу
 

В мене був колосальний план на Лісабон та Брюсель, бо це міста, які ще не доводилось відвідати, а я ж, як годиться, хотіла побачити ВСЕ. Все вдалось, аж не віриться, як ми так встигли! Може, це мої здібності в ролі організатора, може, хист чоловіка як штурмана ;)

Перед тим, як розпочати детальніше про саму подорож, декілька цікавих заміток про перельоти бюджетними авіа.

image-2

 

                                                                               Сідаємо на перший рейс
 

Взагалі, раніше про корисні посилання для самостійних подорожей я писала тут, але зараз про особливості подорожей саме літаком. Якщо у вас мета побачити якнайбільше, а потратити якнайменше, то такі сайти як ryanair та wizzair можуть вам допомогти. Подорожі авто, звісно, більш мальовничі, але на великих відстанях дає про себе знати вартість пального плюс вічна проблема паркування авто та руху тільки по автомобільних шляхах. Звісно, ще дешевше – автостоп, але це окрема історія ;)

image

                                                                                                Над Альпами
 

Щоб знайти вигідну ціну на авіапереліт на вищевказаних сайтах, потрібно:

  1. Час від часу моніторити карти перельотів типу цієї в таких основних містах, як Варшава, Брюсель, Париж, Мілан, Венеція, Будапешт. Це не означає, що ви помандруєте саме в ці міста, просто з цих аеропортів найбільше пропозицій перельотів, а це обумовлює друге правило:

  2. Не бійтесь пересадок! При таких перельотах в авіакомпаній є більш-менш стандартна відстань польоту (мабуть, найбільш вигідна з розрахунку окупності), а літаки з точки в точку літають часто, бо принцип бюджетних авіаліній – чим менше літак на землі, тим більше ми заробляємо, головне – правильно скомпонувати посадку-зліт ваших рейсів. Наприклад – у Лісабон через Мілан;

  3. Уважно вивчайте правила перельоту, зокрема щодо багажу. В КОЖНОЇ компанії вони різні. Різні розміри, вага по ручній поклажі, по реєстрованому багажу, при перевозці рідин, колючих, ріжучих предметів, їжі, напоїв тощо. Якщо ви цим знехтуєте, то цілком ймовірно, що ваші Шанель №5, швейцарський ножик та 20-літній віскі просто викинуть. Для прикладу, для ручної поклажі в ryanair дозволяється перевозити рідини об’ємом не більше 100 мл, вага великої сумки (ручна поклажа) до 10 кг, розміри 55*40*20 см.

  4. Це правило не обов’язкове, але все ж раджу не мати конкретного місця призначення. Наприклад, ви цього року неодмінно хотіли побувати в Скандинавії, але ніяк не знайдете хороших пропозицій квитків, а тут переліт з Кракова в Париж, а з Парижу в Тенеріфе всього за 30 євро. Скандинавія нікуди не зникне, а побачити білосніжні пляжі Тенеріфе може більше не бути так дешево, тому – вибір за вами.

  5. Якщо загальна тривалість поїздки не складатиме більше 7 днів, раджу не реєструвати додатковий багаж. По-перше, це плюс 25-30 євро до витрат, по-друге, потрібно його зареєструвати перед польотом, а після – чекати на одержання, що з’їдає час, який ви могли б використати на дослідження нових місць. На днів сім вам цілком вистачить тих 10 кг плюс ще маленька сумка. Це кажу я, дівчинка з платтячками, косметичкою і ще всілякими жіночими штучками :) Єдиний мінус, це щодо придбання сувенірів: зважайте, щоб не перевищити вагу, бо прийдеться доплачувати. Хоча останні 4 перельоти наш багаж ніхто не важив, але це вже як пощастить.

  6. І ще одне доволі персоніфіковане правило: обирати перельоти з Кракова, Жешува, Катовіце, тобто не з Києва чи Львова (у випадку авіакомпанії  wizzair). Не можу пояснити чому, але з України перельоти доволі дорожчі, тому якщо маєте можливість дібратись до якогось з цих польських міст, обирайте відправну точку звідти.

IMG_2004

Іній та захід сонця десь над Парижем
 

Ось такий коротенький пост щодо польотів бюджетними авіалініями, сподіваюсь, вам було цікаво, і якщо є будь-які питання, я з радістю дам відповідь в силу свого досвіду. А тим часом готуватиму нові пости про Лісабон, Брюссель та Мілан :)

Досліджуйте, шукайте, подорожуйте!