Кощице – це містечко на сході Словаччини, друге за розміром після Братіслави. Вельми ошатне, чисте і надзвичайно тепле. Тепле по відношенню як до жителів, так і до туристів. Я вже писала про такий принцип побудови європейських міст як “все для людей”, так от, у Кошице він повністю втілений в життя. Сюди хочеться повертатись ще і ще, що ми неодмінно й зробимо :)

DSC_0376

Як і кожне європейське місто, Кошице має старий центр, в якому знаходиться більшість визначних пам’яток. Тут багато вузесеньких вуличок з одно- і двоповерховими будинками, всі розфарбовані в різні кольори і прикрашені акуратними клумбами. Загалом місто дуже зелене: крім великого парку поряд з історичним центром, майже на перехресті кожного кварталу є скверики, а на вулицях повсюди ті ж клумби.

DSC_0437

 

DSC_0462

DSC_0413

На центральній площі головної вулиці, крім готичного собору Святої Єлизавети, знаходиться  співаючий фонтан (який вечорами переливається всіма кольорами веселки), ще один милий скверик з ошатними білими лавочками та театр, стеля якого розфарбована сценами з творів Шекспіра.

DSC_0431

 

DSC_0440

 

DSC_0469

Загалом, гуляти центральними частинами Кошице – одне задоволення. Яскраві кольори та низькі споруди викликають відчуття, ніби ти на мить потрапив у казку, і десь поруч має бути Пряникова хатка.

DSC_0385

DSC_0393

DSC_0387

DSC_0402

З погодою нам пощастило, однак було доволі прохолодно (все-таки кінець вересня), тому без плаща я не обішлась, а під кінець і рукавички прийшли на допомогу)

DSC_0192

DSC_0222

Мій улюблений осінній шарф “сувенір” з Шотландії і сумка Accesories

DSC_0217

Супер зручні черевички Heavy Duty

 

DSC_0203

З корисного: ціни в Кошице цілком помірні порівняно з іншими європейськими країнами, тому навіть на головній вулиці ви можете повноцінно повечеряти за 20 євро. Словацька мова дуже близька до української, і ваші знання англійської, французької і тд тут не пригодяться: вас прекрасно зрозуміють і на рідній ;) На початку Головної вулиці знаходиться цілком пристойний торговий центр, тому за шопінгом не потрібно буде тікати десь на окраїну.

Дороги в Словаччині чудові, але багато полісменів, тому за швидкістю пересування (якщо ви на авто) потрібно стежити.

Шукайте, досліджуйте, подорожуйте!

DSC_0382