Яке б в кожного з нас не було життя, якою б роботою він не займався, де б не навчався чи в якому місті або селі не жив, любому добре зрозуміло слово “рутина”. Це не обов’язково сірі будні повсякденного життя,  під рутиною ми розуміємо однакову дорогу додому кожного дня, щотижневе прибирання по суботах, тости з сиром на сніданок по буднях, зустріч з друзями щоп’ятниці: все те, що ввійшло в нашу звичку, що ми робимо за інерцією, що вже перестало приносити хоч якийсь кайф чи внутрішнє вдоволення. Як вийти з цього замкнутого кругу, який робить менш яскравим наше не таке вже й погане життя? Мій рецепт простий. DSC_0972 Найважливіше і найдієвіше – розірвати цей “замкнутий круг”, ті деталі, які всі разом переповнюють чашу.

Набридла дорога додому – відкрий карту міста і сплануй альтернативний маршрут, а краще декілька, і кожного разу прямуй іншим. Ви не повірите, як це допомагає! І скільки всього ви не помічаєте довкола себе, коли проходите повз. Огляньтесь, он там дідусь щовечора грає на скрипці, а у кіоску з цигарками щоранку на всю вулицю Бумбокс включають. А ще ви вже двічі пройшли повз розпродаж біжутерії ручної роботи! Скиньте свої навушники, і хоч раз послухайте шум ранкового міста, гамір людства, що покидає свої теплі кубла. ВІДКРИЙТЕ ОЧІ. На рутину немає часу.

Одне і те ж на обід, сніданок і вечерю? Ну хто, хто вам мішає відкрити перший кращий паблік у ВК чи перший сайт на пошуковій сторінці і приготувати щось нове із звичних продуктів? Отут багато зовсім не складних рецептів з порадами й картинками, а тут можна дізнатись, що приготувати з продуктів, що залишились у вас в холодильнику.

Щотижневі посиденьки в кафе з компанією вже не приносять колишнього задоволення? Звісно, ви ж не зміцнюєте свою дружбу. Ви просто разом, і ділитесь одне з одним, як проводили час без них. Щоб дружба залишалась міцною, потрібно РОБИТИ ЩОСЬ РАЗОМ. Те, що вас об’єднує чи може об’єднати. Похід в гори, рибалка, шопінг в торговому центрі, спільні заняття спортом, спільні ігри на свіжому повітрі, те ж приготування їжі. Це веселіше, цікавіше, ніж чергова кава чи пивко у барі. Виділіть на такі заняття хоча б один день, повністю присвятіть себе друзям, це сподобається і вам, і їм. І урізноманітнить життя)

Кожну суботу ви півдня валяєтесь в ліжку, а потім до вечора миєте, витираєте, чистите і поліруєте до блиску всю квартиру. Це злить і це дратує, тому що рідко хто, крім Моніки з Друзів, так любить прибирання, що готовий присвятити цьому ледь не все життя. Але знаєте, вам НЕ ПОТРІБНО ВИТРАЧАТИ НА ПРИБИРАННЯ ЦІЛИЙ ДЕНЬ КОЖНОГО ТИЖНЯ. Тут є чудова порада, як всього за двадцять хвилин кожного дня підтримувати порядок в своїй оселі завжди. Сенс в тому, щоб в одні 20 хвилин пропилолосити, в інші – протерти пилюку чи помити підлогу. Тільки не оправдовуйтесь, що у вас нема цих двадцяти хвилин. Це – всього одна серія якогось комедійного серіалу, одна середньостатистична розмова з подружкою чи час, за який висихає лак на нігтях.

А найкращий, найдієвіший спосіб, щоб відволіктись від буденності – це, звісно, подорож. Ні, я не говорю зараз про відпочинок на віллі у перемісті Ніцци і не про вилазку в австрійські Альпи. Не потрібно економити півроку гроші та брати відпустку, щоб на вихідних поїхати у іншу область до бабусі й дідуся, яких не бачили ще з Пасхи, щоб поїздом дібратись до Карпат і вдихнути на повні груди свіжого гірського повітря, щоб заночувати в лісі і вдосвіта позбирати грибів, щоб поїхати на свято вина до Львова чи в Ужгород, політати на дельтаплані в Тернополі, сплавитись по Дністру та відвідати ботанічний сад в Києві. Погугліть визначні місця свого регіону і здивуйтесь, скільки всього ви не бачили, а про що й не знали. Крок вперед від рутини – це і прогулянка місцевим парком перед сном, курси французької чи уроки гончарського мистецтва. Все, що ви не планували робити, чи про що давно мріяли, але не “доходили руки”.

Кожному відомі фрази типу “живи кожним днем” “насолоджуйся моментом” і тд. Як, як це робити, якщо день за днем однаковий, і не відбувається нічого? Ну але ж це не правда. Сьогодні ви спробували найсмачніше какао в місті, а від фільму, який дивились вчора, досі не можете відійти. Завтра ви вперше за 20 років побачите свого найкращого друга з дитсадка, а за тиждень осилите “Червоне й чорне” Стендаля. Сучасні ЗМІ, соцмережі та поверхнева публічність нашого суспільства нав’язують думку, що день прожитий дарма, якщо ти не пройшов гімалайський хребет чи не винайшов лікарство від СНІДу.

Жити кожним днем наповну – це ОТРИМУВАТИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД САМОГО ПРОЦЕСУ, а не чекати наслідку, логічного епогею. Тоді рутина – не рутина,  а будні – не б/у дні.