DSC_0105

 

Якщо ви коли-небудь сумнівалися, чи варто поїхати в Мадрид, чи поміняти його на всіма розхвалений Париж, чи на таку затишну Прагу, а, може, на вічногамірний Рим, то знайте: сумніви геть! 

Це – місто вузеньких провулків з автентичними кафе, місто величезних скверів і асфальтованих доріжок, місто широчезних проспектів з десятками поліцейських на кожному кроці, місто затишних магазинчиків і багатоповерхових торгових центрів. Хто багато подорожував Європою, то й знає головні недоліки кожного великого міста: величезна, просто катастрофічна кількість туристів та широке розмаїття переселенців з колишніх колоній. Ці фактори псують всю безпосередність міста, адже не таке й велике задоволення роздивлятись витвір мистецтва з-за голови десятків інших. Так от, у Мадриді ці недоліки відсутні. Ні, звісно, тут є і туристи, і імігранти, але їх така кількість, що не впливає на відчуття комфорту.

DSC_0110

Що для мене є також значною перевагою цього міста, це його компактність. Ти можеш проїхати 3 станції метро до свого пункту призначення, а можеш і пройтися – це не буде так вже й далеко і важко. Зауважте, я не включаю сюди спальні райони далеченько від центра, бо там була тільки проїздом, і це зовсім інший Мадрид, нецікавий для допитливого ока туриста.

DSC_0329

Ось мої нотатки, які пригодяться вам у випадку подорожі в це чудове місто:

- бронюйте хостал з кухнею: тричі харчуватись в кафе і барах не дуже комфортно ні для гаманця, ні для шлунку. Кухня іспанська специфічна, це переважно холодні закуски з морепродуктів, або випічка з м’ясним чи рибним наповненням. Якщо ж маєте кухню, то в крамничці поруч купляєте все необхідне і місцеве за бажанням (втричі дешевше, ніж це буде в кафе), і готуєте вдома. Найоптимальніший варіант – обідати в кафе, а снідати і вечеряти або вдома, або брати з собою. Ну і кавувати чи насолоджуватися прохолодною сангрією між цим вам ніхто не забороняє. До прикладу, в Мадриді в одній з дорогих крамниць (вона була поблизу) за 5 євро можна купити 2 упаковки хамону(сиров’ялена тонконарізана шинка) по 100 г, 200 г сиру, півкіло овочів чи фруктів, 6 штук пива, 4 булочки. А та ж булочка з шматочком хамону і сиру в барі чи кафе дешевше 1,5 євро вам не обійдеться.

- якщо хочете смачно поїсти, шукайте пропозицію комплексного обіду плюс бокал пива чи сангрії. Так є в більшості ресторанів, але не в найбільш гарячих туристичних точках, а трохи подалі від гамірних місць. Перевага: в такий обід входить салат, гаряче друге і десерт, тобто здоровий і ситний обід вам гарантований.

- придбайте проїздний на 10 поїздок в метро. Це найбільш вигідна пропозиція, тим паче проїздний дійсний і для автобусів. Навіть якщо ви плануєте більше рухатися пішком, зайвим це не буде, навіть, якщо ви заблукаєте, завжди можна зайти в найближче метро і поїхати додому, не переймаючись, де купити білет.

- візьміть у вашому місці проживання карту Мадрида і попросіть, щоб вам позначили всі цікаві місця і як туди дістатись. Якщо ви самі цього не зробили раніше, або якщо й зробили, скористайтесь цією порадою: для хостес чи адміністратора це входить в їх обов’язки, а ви повторите чи дізнаєтесь необхідну вам інформацію.

- гуляйте, гуляйте, багато гуляйте! Навіть якщо втомлені) Прогулюючись вуличками Мадриду, випадково можна потрапити на вуличний концерт, на місцеве святкування, на якийсь чудовий заклад чи незвичайний магазин. Якщо ви прогавите це задля сидіння в номері, ви не пробачите собі такого)

DSC_0203