Продовжуючи свою розповідь про столицю Саксонії Дрезден, сьогодні зупинюся на моїх улюблених місцях в місті.

 Дрезден – місто контрастів з футуристичним Новим містом та старовинним Альтштадтом, а в місцях, де вони сходяться, можна побачити такі цікаві поєднання :)

DSC_1397

Про Цвінгер.

Як я вже писала раніше, Цвінгер – це музейний комплекс в Дрездені. Тут знаходиться Галерея старих Майстрів, колекція порцеляни та Математико-фізичний салон. Картинна галерея в Дрездені конкурує за кількістю шедеврів з музеєм Прадо в Мадриді, та паризьким Лувром. Години роботи різняться від пори року, але переважно від 10 ранку до 5, 6 вечора, тому потрібно спланувати час, якщо бажаєте відвідати це місце. Ціни на квитки можна глянути тут.

DSC_1281

DSC_1280

DSC_1282

DSC_1322

DSC_1305

DSC_1315

DSC_1339

DSC_1349

DSC_1337

DSC_1354

Про Альбертінум.

Музей художнього мистецтва знаходиться в східному крилі “балкону Європи”, себто тераси Брюля. З недавнього часу сюди перенесли зібрання скульптур, крім того тут можна полюбуватись Галереєю нових майстрів (Клод Моне, Людвіг Ріхтер, Едгар Дега).

DSC_1166

DSC_1153

DSC_1174

DSC_1177

DSC_1162

З корисного:

  1. пересуватись громадським транспортом в Дрездені дуже зручно, білети, які можна купити на зупинках, в кіосках, на туристичних станціях чи в автоматах, дійсні для трамваїв, автобусів і для швидкісної лінії (метро в Дрездені немає);

  2. для громадського транспорту найвигідніше купляти білет на 1 день, він окупиться, якщо ви плануєте їхати хоча б три рази, та дійсний до 4 години ранку наступного дня;

  3. обов’ язково скуштуйте картопляний суп, жарке із гов’ядини та хоча б щось із місцевої випічки: яблучні, макові чи сирні пироги, смачне все! А у різдвяний час у всіх пекарнях та кондитерських вирує неймовірний запах Крістштолена – традиційного святкового кексу з цукатами, горіхами, ромом та ізюмом;

  4. шопінг в Дрездені вам просто необхідний! По-перше, саме в цьому місті (не знаю чому) ціни нижчі, ніж в Празі, Варшаві, Мюнхені чи в інших німецьких містах. По-друге, основні торгові центри знаходяться поблизу один одного і вибачте за тавтологію в центрі міста. Головна шопінг-вулиця зветься Прагерштрасе і простягається від вокзалу до центру та забудована з обох боків торговими центрами, такими як Карштадт та Центрум галері. Закінчується Прагерштрасе, та починається  ще один величезний шопінг-центр Альтштадт, який веде до Старого міста. Тому робити покупки дуже компактно та не потрібно їздити на окраїну міста бо зазвичай торгові центри знаходяться саме там. Власне, сама прогулянка по магазинам в таких центрах – вже атракція ;) На перших та останніх поверхах є фудкорти, в яких можна спробувати місцеву та інші кухні за невелику ціну. І, що найголовніше, вона тут дійсно смачна і не віддає неприємним специфічним фастфудівським запахом, як це зазвичай буває.

DSC_1295

 Різдвяний розпродаж починається ще за місяць до самого святкування, тому злочином було б не придбати цього милого светрика :)

DSC_1299

DSC_1365

 Чудова нічна підсвітка робить своє, і в цю пору місто виглядає фантастично.

DSC_1058

 

DSC_1062

DSC_1026

DSC_1035

 

DSC_1067

 Шукайте, досліджуйте, подорожуйте!