Мис Рока чи Кабо да Рока – це крайня західна точка Португалії, Європи та всього Євразійського континенту, що скелями входить в Атлантичний океан.


IMG_1837

 На одній зі скель розташований маяк, нині не діючий, але в нього інша робота – милувати око на фоні сизуватих небес.

IMG_1735

 

IMG_1747

IMG_1859

 Це – дуже дивне і якесь містичне місце: де рвучкий океанський вітер збиває з ніг і ледь не вибиває з рук фотоапарат, разом з тим вибиваючи  з голови всі думки, які здаються взагалі зайвими там. Тільки безкрайній океан, скелі, зелень трав та небесно-океанська блакить видаються важливими і суттєвими в ті миті, що ви там. Навіть зграйки туристів, що чим швидше мчать сфотографуватись на фоні всього і, ми, признаймось, в їх числі не здатні зменшити всю велич, побаченого на мисі. Можливо, справа в нашій урбаністичній сутності – ми не виросли на березі, для нас водойма за обрієм – це подія, а в поєднанні з атиповими пляжами, чи, вірніше, їх відсутністю – це подія, яка запам’ятовується надовго і потім сниться в зимові домашні ночі.

Океан окриляє.

З ним забувається про дрібні побутові проблеми дома, про роздмухану важливість нікчемних речей, про нісенітниці, якими забиваєш мозок і не розумієш головного. Це – як перезавантаження головного мозку, це – як сходити на шикарний фільм в кіно, коли виходиш з залу й розумієш, що власне звичайне життя триває; це – як прийняти гарячу ванну з аромамаслами й пінкою, тільки тебе не розслабляє, а надає тонусу й активізує. Безмежність океану наче вселяє надію, вона затоплює все зайве і дає змогу ясно бачити шлях вперед, ту Суть, яку інколи неможливо проглядіти через ширму щоденних турбот.

IMG_1813

IMG_1854

 

IMG_1725

IMG_1732

IMG_1819

IMG_1859

 

IMG_1740

Океан щохвилини міняє колір: різні відтінки поруч берега та здалека, на горизонті, вони змінюють одне одного від подиху вітру, плинності хмар та швидкості течій.

На морі такого не побачиш: воно більш спокійне, надійне, воно не здивує раптовим смарагдовим, м’яким ультрамариновим  чи ледь помітним сталево-синім.

Океан – то любов.

IMG_1906

IMG_1919-2

IMG_1903

IMG_1864

IMG_1927

IMG_1832

І коли після довгого дня в дорозі, не надто хорошої погоди та остаточно закучерявленого волосся ми їхали електричкою додому, в голові лунало тільки: “Воно того варте!”.

IMG_1809