Середина липня, найгарячіша пора відпусток, ідеальний час для посту про морську Барселону)

Якщо ви хочете поєднати пляжний відпочинок з екскурсіями та спогляданням пам’яток міста, Барселона – просто в яблучко.

DSC_0119

 

Потрапити на пляж в Барселоні просто: сідаєте в метро та – до станції Барселонета, яка названа так в честь однойменного району.

Барселонета – це старий рибацький район, який зараз рясніє відмінними морськими ресторанчиками та дешевими готелями тире хостелами для студентів та й всіх, хто хоче жити поблизу пляжів. Особливість району – він виглядає як справжнє курортне містечко: будинки заввишки 2-4 поверхи, вузькі вулички, пронизані мотузками з білизною, тапас бари на перехрестях, тут навіть більше хвойних дерев та квітучих кущів, словом, атмосфера пляжного курорту дотримана.

Вийшовши із метро, можна трішки зніяковіти, бо одразу ніякого моря не видно. Але достатньо просто йти за купою молоді по широкому проспекту і до пляжів ви обов’язково дістанетесь.

В 1992 році столиця Каталонії отримала чудові піщані пляжі, якими радує туристів і сьогодні. Є безплатні лежаки, роздягалки, туалети, ну і бари. Пляжні бари –  це окрема історія. Це ніби зібрати все найкраще з Каліфорнії, Ібіци, Бразилії та Хорватії: кожен зі своїм стилем, смаком, кухнею. Щоправда ціни кусаються, тому ми там тільки кавували ( середня ціна за коктейль, смузі – 6-7 євро, кава – 1,2 євро). А от де не можна пропустити гарячий обід чи вечерю, так це ресторани. В Барселонеті вас порадують найсвіжішими морепродуктами і наймачнішою сангрією. Без поспіху пройдіться вулицею, та огляньте меню, ціни в кожному закладі: можна за невисоку ціну знайти хорошу пропозицію для ланчу плюс напитки. Що мені сподобалось загалом в іспанських закладах харчування: тобі завжди приносять безплатно запашний багет, оливки чи ще якусь закуску. Це і смачно, і приємно)

DSC_0094

 

DSC_0095

 

DSC_0096

 

DSC_0099

Власне, море в Барселоні чисте, світлобірюзового відтінку, але це швидше за все від погоди залежить) Надзвичайно красиво, коли бушує легенький шторм і вітерець. Є декілька пірсів, на яких багато кріселок та кам’яних лежаків, місця для волейболу, бадмінтону тощо. Словом, все для людей, як сміялись ми з чоловіком. Взагалі, я, здається, забула розказати, про цей наш лейтмотив поїздки. З моменту прильоту в Мадридський аеропорт  в нас був перманентний стан роззявлених ротів. Ні, ну чесно, коли ти бачиш по місту безліч ліфтів для інвалідів, щоб спуститись в метро, коли кожного ранку всі дороги та бордюри миють з милом, коли на кожному кроці банкомати та паркомати, мимоволі кидаєш іронічну фразу “все для людей” кожного разу, а потім таки розумієш, що дійсно ж це так) Я не знаю, яка там політична і соціальна ситуація в Іспанії, але щодо комфортного життя пересічного мешканця я переконана.

Якщо ви не любителі повалятись день-другий на пляжі, як і я, можна прогулятись до старого порту, якому Барселона завдячує званням портового центру Іспанії. Зараз це гавань для круїзних суден, шикарних яхт і місце, де можна зробити не одне вдале фото) Ближче до пам’ятника Колумбу та Рамбли знаходиться пішохідний міст, Аквапарк та кінотеатр Imax.

DSC_0086

DSC_0715

DSC_0726

DSC_0712

DSC_0711

DSC_0721